3o Gel Veroias Episkepsh se Panepisthmia 03 03 2023 kadro1

Επιμορφωτική επίσκεψη σε  επιλεγμένα πανεπιστημιακά τμήματα πραγματοποίησαν οι μαθητές/τριες της Γ΄Λυκείου την περασμένη εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη. Συγκεκριμένα το τμήμα κατεύθυνσης  Ανθρωπιστικών Σπουδών επισκέφθηκε το τμήμα Φιλολογίας του Α.Π.Θ., το τμήμα κατεύθυνσης Θετικών σπουδών το τμήμα Πληροφορικής του Α.Π.Θ., το τμήμα κατεύθυνσης  σπουδών Υγείας τη σχολή Φαρμακευτικής του Α.Π.Θ. και το τμήμα κατεύθυνσης Οικονομίας το τμήμα Οικονομίας του ΠΑΜΑΚ.

Σε κάθε τμήμα ακολούθησε ενημέρωση και ξενάγηση από διδάσκοντες του εκάστοτε τμήματος. Τους μαθητές/τριες συνόδευαν οι κκ. Λαζοπούλου Ελισάβετ, Παυλίδου Δέσποινα, Σιάσιου Μαρία, Στατήρη Ξανθή, Τσιτλακίδου Μαρίνα και Καβαργύρης Λάζαρος, καθηγητές/τριες του 3ου ΓΕ.Λ. Βέροιας.

3o Gel Veroias Episkepsh se Panepisthmia 03 03 2023 kadro2

3o Gel Veroias Episkepsh se Panepisthmia 03 03 2023 kadro3