agiasmos 2015

Αγαπητοί κηδεμόνες, σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά και με το καλό να δεχθούμε τα παιδιά σας στο Σχολείο δίνοντας τον καλύτερο εαυτό μας για να έχουν σωστή εκπαίδευση και παιδεία. Η καλή συνεργασία σας με τη Διοίκηση και τον Σύλλογο Διδασκόντων δίνει τις καλύτερες προϋποθέσεις για να τα καταφέρουμε. Οποιοδήποτε πρόβλημα έρθει στην αντίληψή σας παρακαλούμε να μην το αγνοήσετε αλλά να μας ενημερώσετε έγκαιρα.

Το κουδούνι θα χτυπάει κάθε ημέρα στις 08:20 το πρωϊ. Σας παρακαλούμε να δώσετε την πρέπουσα προσοχή στην έγκαιρη προσέλευση των μαθητών στο Σχολείο.Να επισκέπτεστε συχνά την ιστοσελίδα του Σχολείου μας, η οποία φροντίζουμε να ενημερώνεται με όλες τις χρήσιμες πληροφορίες: 3lyk-veroias.ima.sch.gr. Έχετε στο πλευρό σας έναν δραστήριο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων το οποίο έχει Πρόεδρο τον κ. Γεώργιο Μπιλέκα.

Ο Αγιασμός θα γίνει τη Δευτέρα στις 09:00.

Αμέσως μετά τον Αγιασμό, οι μαθητές θα πάρουν τα βιβλία τους σε σακούλες για να μπορούν να μεταφερθούν.

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11-09-2023 τα Αστικά

θα ξεκινήσουν από την αφετηρία στις 08:30,

ώστε οι μαθητές να είναι εγκαίρως στο Σχολείο για την Τελετή του Αγιασμού.