2017 09 27 Syllogos Didaskontwn Enhmerwsh

Την Τετάρτη 27.09.2017 έγινε ενημέρωση του Συλλόγου των Διδασκόντων του 3ου ΓΕΛ Βέροιας, από την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας, Κα Λένα Δημητριάδου, σχετικά με την υλοποίηση των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Πολιτιστικών Θεμάτων) στα σχολεία.

Ακολούθησε συζήτηση με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για τα πολλαπλά οφέλη των προγραμμάτων, τη θεματολογία, το πλαίσιο υλοποίησής τους και τη δυνατότητα σύνδεσής τους με τις Ερευνητικές Εργασίες. Κατά τη συζήτηση έγινε αναφορά στη δυνατότητα ένταξης του σχολείου σε θεματικά δίκτυα, καθώς και στη δυνατότητα συμμετοχής σε δράσεις και εκπαιδευτικά προγράμματα όπως οι Αγώνες Επιχειρηματολογίας-Αντιλογίας, ο Αριστοτέλης στα Λύκεια της Ημαθίας, η 6η Θεατρική Άνοιξη Εφήβων, ο 2ος Διαγωνισμός Εικαστικών για το Θέατρο, το Δημοτικό Συμβούλιο Εφήβων και τα Εκπαιδευτικά Προγράμματα της Εφορίας Αρχαιοτήτων (ΕφΑ) Ημαθίας για τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

2017 09 27 Syllogos Didaskontwn Enhmerwsh fwto2

2017 09 27 Syllogos Didaskontwn Enhmerwsh fwto3