Odhgies Oloklhrwshs Eggrafwn Sto Lykeio

Οδηγίες ολοκλήρωσης Εγγραφής στο Λύκειο

Από την Τετάρτη 20 Ιουνίου 2018 και μέχρι την Παρασκευή 29 Ιουνίου 2018, παρακαλούνται οι κηδεμόνες να προσέλθουν στο Λύκειο για την ολοκλήρωση της εγγραφής των μαθητών/τριών.

Δικαιολογητικά εγγραφής

1) Αίτησης Εγγραφής (το έντυπο δίνεται από το Σχολείο)

2) Εκτύπωση της Ηλεκτρονικής Δήλωσης Προτίμησης

3) Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (Α' 75), του κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας ή του/της ιδίου/ας αν είναι ενήλικος/η (το έντυπο δίνεται από το Σχολείο), στην οποία θα δηλώνονται η νομιμότητα της άσκησης της κηδεμονίας, η αποδοχή της ηλεκτρονικής ενημέρωσης για ζητήματα της πορείας φοίτησης του/της μαθητή/τριας, το ότι ο/η εγγραφόμενος/η μαθητής/τρια δεν φοιτά σε άλλο εκπαιδευτικό ίδρυμα και δεν είναι κάτοχος Απολυτηρίου ΕΠΑ.Λ.

4) Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας.

5) Πιστοποιητικό του Δήμου/Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα του οποίου είναι εγγεγραμμένος/η ο/η μαθητής/τρια (αν δεν προσκομιστεί αναζητείται αυτεπάγγελτα από το Σχολείο).

6) Ειδικά για την εγγραφή στην Α΄ Λυκείου: Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (το έντυπο δίνεται από το Σχολείο), καθώς και το Απολυτήριο Γυμνασίου, εφόσον  αυτό δεν έχει διαβιβαστεί υπηρεσιακά από το Γυμνάσιο αποφοίτησης, ή άλλος ισότιμος τίτλος.

Τελευταία τροποποίηση: 14.06.2018