Eggrafes 2019

Οδηγίες ολοκλήρωσης Εγγραφής στο Λύκειο

Από την Τετάρτη 19 Ιουνίου 2019 και μέχρι την Παρασκευή 28 Ιουνίου 2019 (εκτός από την Παρασκευή 21-6-2019 λόγω Εξεταστικού Κέντρου Αγγλικών), παρακαλούνται οι κηδεμόνες να προσέλθουν στο Λύκειο για την ολοκλήρωση της εγγραφής των μαθητών/τριών.

Δικαιολογητικά εγγραφής

1) Εκτύπωση της Ηλεκτρονικής Αίτησης.

2) Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (Α' 75), του κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας ή του/της ιδίου/ας αν είναι ενήλικος/η (το έντυπο δίνεται από το Σχολείο), στην οποία θα δηλώνονται η νομιμότητα της άσκησης της κηδεμονίας, η αποδοχή της ηλεκτρονικής ενημέρωσης για ζητήματα της πορείας φοίτησης του/της μαθητή/τριας, το ότι ο/η εγγραφόμενος/η μαθητής/τρια δεν φοιτά σε άλλο εκπαιδευτικό ίδρυμα και δεν είναι κάτοχος Απολυτηρίου ΕΠΑ.Λ. ή ΓΕ.Λ.

3) Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας.

4) Ειδικά για την εγγραφή στην Α΄ Λυκείου: Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (το έντυπο δίνεται από το Σχολείο), καθώς και το Απολυτήριο Γυμνασίου, εφόσον   αυτό δεν έχει διαβιβαστεί υπηρεσιακά από το Γυμνάσιο αποφοίτησης, ή άλλος ισότιμος τίτλος.

Εκ της Διευθύνσεως