Diatheseis Ekpaideytikwn Symplhrwsh Wrarioy

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση για υποβολή δήλωσης Προσωρινής Τοποθέτησης των εκπαιδευτικών στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Ημαθίας - Δηλώσεις για συμπλήρωση Υποχρεωτικού Ωραρίου»

Από το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Ημαθίας ανακοινώνονται οι αναμορφωμένοι πίνακες λειτουργικών κενών / πλεονασμάτων των σχολικών μονάδων Γενικής Παιδείας και Ειδικής Αγωγής αρμοδιότητας της Δ.Δ.Ε. Ημαθίας, όπως αυτοί διαμορφώθηκαν μετά τις διαθέσεις των λειτουργικά υπεράριθμων εκπαιδευτικών που πραγματοποιήθηκαν με την Πράξη 16/08.08.2018.

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Ημαθίας να υποβάλλουν δήλωση προτίμησης (βλέπε συνημμένο έντυπο δήλωσης) για προσωρινή τοποθέτηση για το σχολικό έτος 2018 - 2019.

Επίσης, καλούνται οι εκπαιδευτικοί που κατέχουν οργανική θέση σε σχολική μονάδα της Δ.Δ.Ε. Ημαθίας και επιθυμούν να διατεθούν για συμπλήρωση του υποχρεωτικού τους ωραρίου, να υποβάλλουν αντίστοιχη δήλωση.

Η προθεσμία υποβολής όλων των δηλώσεων ορίζεται από την Παρασκευή, 10.08.2018 μέχρι και την Δευτέρα, 20.08.2018 και ώρα 14:00. Η προθεσμία αυτή είναι αποκλειστική και ουδεμία παράταση θα δοθεί.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Στις δηλώσεις προτίμησης μπορεί να δηλώνονται όχι μόνο τα σχολεία που παρουσιάζουν κενά, αλλά ΟΛΑ τα σχολεία της Δ.Δ.Ε. Ημαθίας διότι είναι δυνατό να δημιουργηθούν και άλλα κενά με τις μετακινήσεις καθηγητών.

Οι δηλώσεις κατατίθενται στη Γραμματεία της Δ.Δ.Ε. Ημαθίας αυτοπροσώπως (1ος όροφος) ή με fax στον αριθμό 23310-78912. Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που στέλνουν αίτηση με fax να επιβεβαιώνουν την ορθή λήψη της αίτησής τους τηλεφωνικά στον αριθμό 23310-78931.

Σημειώνεται ότι δηλώσεις που δεν είναι σύμφωνες με τα επισυναπτόμενα έντυπα δε θα ληφθούν υπόψη.

Μπορείτε να βρείτε το σχετικό υλικό, στην ιστοσελίδα

της Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης Ημαθίας:

(κάντε κλικ στην παρακάτω εικόνα)

dide ima logo

Μπορείτε να βρείτε επίσης (εναλλακτικά) το σχετικό υλικό, στο ψηφιακό

αποθετήριο του 3ου ΓΕΛ Βέροιας:

(κάνοντας κλικ στον παρακάτω φάκελο)

Google Drive