Βιωματικό εργαστήριο στα πλαίσια των ερευνητικών εργασιών της Α΄ τάξης του 3ου Γενικού Λυκείου Βέροιας

Οι μαθητές του σχολείου μας στα πλαίσια της ερευνητικής  εργασίας τους (project) με θέμα «Οι αρνητικές συνέπειες του διαδικτύου στον έφηβο» παρακολούθησε βιωματικό εργαστήριο με θέμα «Εθισμός στο Διαδίκτυο» την Τρίτη 1 Νοεμβρίου στο Κέντρο Πρόληψης της χρήσης των εξαρτησιογόνων ουσιών του Ν. Ημαθίας Πρόσβαση.

Οι μαθητές του τμήματος, οι καθηγητές τους κ. Χατζηλάμπρου Νικόλαος και κ. Ασικίδου Αναστασία. και η Διευθύντρια του 3ου Γενικού Λυκείου Βέροιας κ. Κορδονίδου Ελισάβετ ευχαριστούν θερμά το προσωπικό και τις ψυχολόγους του Κέντρου Πρόσβαση  κ. Μπασιούρη Φανή και κ. Μπολέτση Αγγέλα για την άμεση ανταπόκρισή τους στο αίτημά μας και την προθυμία να δεχτούν  να πραγματοποιήσουν το ενδιαφέρον και διδακτικό αυτό βιωματικό εργαστήριο.

Από αυτό το εργαστήριο οι μαθητές μας απόκτησαν ωφέλιμες και χρήσιμες γνώσεις πάνω σε ένα θέμα τόσο επίκαιρο που προκαλεί απορίες και προβληματίζει τους εφήβους της σημερινής εποχής.

viom erg