Επίσκεψη της ομάδας Πρότζεκτ του 3ου Λυκείου Βέροιας στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών.

Η ομάδα Πρότζεκτ του 3ου Λυκείου Βέροιας στα πλαίσια της ερευνητικής εργασίας της επισκέφτηκε την Παρασκευή 30 Μαρτίου τη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών και παρακολούθησε τις πρόβες του θεατρικού έργου "Αυτοσχεδιάζοντας στη Βέροια". Κατά την επίσκεψη αυτή οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να δουν  τους φοιτητές της Σχολής Θεάτρου του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, να συζητήσουν μαζί τους και να ζήσουν από κοντά την προετοιμασία τους πριν την παράσταση. Η εμπειρία τους αυτή  συνέβαλε στις γνώσεις τους σχετικά με το θέατρο και τους πρόσφερε  μια γεύση από το επάγγελμα του ηθοποιού και τις δυσκολίες του.

Η Διευθύντρια του 3ου Λυκείου Βέροιας κ. Κορδονίδου Ελισάβετ, οι υπεύθυνες καθηγήτριες κ. Ασικίδου Αναστασία και κ. Χατζηδημητρίου Ελευθερία και οι μαθητές της ομάδας ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους της Στέγης Γραμμάτων και Τεχνών και ιδιαίτερα τον κ. Οδυσσέα Γωνιάδη για τη φιλοξενία τους και την προθυμία τους να μας δεχτούν.

steggramm Large