Katagrafh 2022

Το 3o ΓΕ.Λ. ΒΕΡΟΙΑΣ στη λίστα των Σχολείων που μετά από αξιολόγηση αναγορεύτηκαν  επίσημα σε "Σχολεία-Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου" και κατ' αντιστοιχία οι συμμετέχοντες μαθητές και εκπαιδευτικοί αναγορεύονται σε "Μαθητές-Πρέσβεις" και "Καθηγητές-Πρέσβεις" αντίστοιχα.

Συγχαίρουμε τους επίσημους Μαθητές - Πρέσβεις αλλά και όλους όσους συμμετείχαν στις δράσεις που είχαν σκοπό να προωθήσουν τις ευρωπαϊκές αξίες της Δημοκρατίας, Συμπερίληψης, Ισότητας και Ελευθερίας του Λόγου. Οι Μαθητές - Πρέσβεις είναι οι: Νικολέτα Γιτοπούλου, Ελένη Ζαμάνη,  Αγάπη Καζεπίδου, Κωνσταντίνος Μαρκάκης, Μαρία Μελιοπούλου, Νάνσυ Μούρνου, Βασίλης Μπατάνης, Ευγενία Νέγκα, Κωνσταντίνα Παπαγιάννη,   Σταυρούλα Παπαθεοχαρίδου, και Μαριάννα Σιουραντάνη και Καθηγήτριες - Πρέσβεις: Δέσποινα Παυλίδου και Αναστασία Καρακώστα.